Οι μαθητές/τριες του 16ου Δημ. Σχολείου
στη θεατρική παράσταση "Το καπλάνι της βιτρίνας"

Τη εξαιρετική θεατρική παράσταση από την Παιδική Σκηνή του Θεσσαλικού Θεάτρου: "Το καπλάνι της βιτρίνας" παρακολούθησαν οι μαθητές /τριες των Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων του σχολείου μας την Πέμπτη 14 Μαρτίου 2024, στο θέατρο "Κώστας Τσιάνος" στον χώρο του Μύλου του Παππά.

"Το καπλάνι της βιτρίνας" ενθουσίασε τους μαθητές/τριες μας κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον τους και τον ενθουσιασμό τους σε όλη τη διάρκεια της παράστασης και ταυτόχρονα τους δίδαξε τις έννοιες της δημοκρατίας, της αγάπης και της ανθρωπιάς.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των τμημάτων και η Διευθύντρια κ. Δραγατογιάννη Παναγιώτα η οποία συγχάρηκε τους μαθητές/τριες μας για την άψογη συμπεριφορά τους.

kaplani1

kaplani2