Ευχές για το Πάσχα και Κάλαντα στην Διευθύντρια του Σχολείου

Λίγο πριν κλείσει το σχολείο για τις διακοπές του Πάσχα, γέμισε το γραφείο της Διευθύντριας κ. Δραγατογιάννη Παναγιώτας με χαρά και γλυκιά διάθεση!
Οι μικροί μας μαθητές και μαθήτριες από το Β2 με τη δασκάλα τους κυρία Ελευθερία Γαλάτου και από το Δ1 με την κυρία Γκανάβα Θεοδώρα, προετοίμασαν ευχές και κάρτες για το Πάσχα, στέλνοντας ένα μήνυμα αγάπης για τις άγιες αυτές μέρες.

Παράλληλα, οι μικρές Λαζαρίνες του 43ου Νηπιαγωγείου Λάρισας με χαρά και ενθουσιασμό είπαν τα κάλαντα του Λαζάρου στη Διευθύντρια μας, δίνοντας μια ξεχωριστή νότα παράδοσης στην προετοιμασία για το Πάσχα.

Η Διευθύντρια τους υποδέχτηκε με μεγάλη χαρά και τους χάρισε γλυκές καραμέλες αγκαλιάζοντας αυτή την απλή και γλυκιά πρωτοβουλία, η οποία δείχνει το πνεύμα αλληλεγγύης και κοινότητας που διακρίνει την καθημερινότητα στο σχολείο μας.

Με πολλή αγάπη, οι μικροί μας φίλοι έστειλαν τις καλύτερες ευχές τους για ένα Πάσχα γεμάτο αγάπη και χαρά.