Προσφορά αλληλεγγύης στους πλημμυροπαθείς συμμαθητές τους
από τους μαθητές του 16ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας

Κάνοντας πράξη το βαθύτερο νόημα των εορταστικών ημερών των Χριστουγέννων που πρόσφατα γιορτάσαμε, δηλαδή την αλληλεγγύη και την αγάπη στον συνάνθρωπό μας, εμείς οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριές μας, αποφασίσαμε μαζί με ευχές για τη νέα χρονιά να χαρίσουμε στους μαθητές και στις μαθήτριες του 1ου Δημοτικού Σχολείου Παλαμά του Ν. Καρδίτσας, αθλητικό υλικό και το χρηματικό ποσό των 100€. Ως ελάχιστη πράξη εν συναίσθησης, για τους μαθητές που δοκιμάστηκαν οι αντοχές τους από τις καταστροφικές πλημμύρες του Σεπτεμβρίου του 2023.

Η επιθυμία όλων μας, το νέο έτος 2024, να τους χαρίζει μόνο χαρούμενες και δημιουργικές στιγμές. Οι σκέψεις και οι ευχές μας αποτυπώθηκαν στις ζωγραφιές και στις κάρτες που ετοίμασαν με πολλή αγάπη οι μαθητές της Στ΄ τάξης του σχολείου μας. Το υλικό παραδόθηκε από τη Διευθύντρια του σχολείου μας κ. Δραγατογιάννη Παναγιώτα στην κ. Λέντζα Βασιλική, ψυχολόγο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Παλαμά του Ν. Καρδίτσας. Τους ευχηθήκαμε μέσα από την καρδιά μας κάθε πρόοδο και επιτυχία με ασφάλεια και υγεία!!!

Και πολύ σύντομα λάβαμε ευχαριστήριο email από τον Διευθυντή κ. Δασκαλόπουλο Κωνσταντίνο και τον Σύλλογο Διδασκόντων του 1ου Δημ. Σχολείου Παλαμά μαζί με τη φωτογραφία της παραλαβής του δέματός μας. Ευχόμαστε καλή και δημιουργική συνέχεια στους καινούριους μας φίλους!

palamas1

palamas2