Μαθήματα κολύμβησης για τους μαθητές και τις μαθήτριες
της Γ΄ τάξης του σχολείου μας

Άρχισαν την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου 2024 τα μαθήματα κολύμβησης στο Δημοτικό Κολυμβητήριο της Νέας Πολιτείας για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ τάξης του σχολείου μας, οι οποίοι κατενθουσιασμένοι καμαρώνουν για τη συμμετοχή τους σ΄ αυτή τη δραστηριότητα. Είναι γνωστό, πως η κολύμβηση ωφελεί σχεδόν κάθε τομέα της ζωής των παιδιών, από τη σωματική του ανάπτυξη έως τις κοινωνικές του δεξιότητες και ταυτόχρονα αποτελεί ψυχαγωγία και διασκέδαση. Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Τετάρτη για το επόμενο δίμηνο από εξειδικευμένους στο αντικείμενο της κολύμβησης εκπαιδευτικούς της Α/θμιας Εκπ/σης. Τους μαθητές θα συνοδεύουν στη μετακίνησή τους η γυμνάστρια κ. Λουλούδη Γεωργία και η δασκάλα της Γ΄τάξης κ. Νταφούλη Κωνσταντίνα.

sw1

sw2