Βασιλόπιτα 2024
για τους μαθητές/τριες του 16ου Δημοτικού Σχολείου

Γεμίσαμε γλυκά και φωτεινά χαμόγελα την Παρασκευή 19 Ιανουαρίου 2024, ημέρα κοπής της καθιερωμένης βασιλόπιτας προσφορά για τους μαθητές και τις μαθήτριές μας από τον δραστήριο σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας. Λόγω ιδιαίτερων υγειονομικών συνθηκών των τελευταίων ετών, η βασιλόπιτα μοιράζεται σε ατομικά βασιλοπιτάκια όλο γλύκα και γεύση!!! Και η αναμονή, η αγωνία μεγάλη....Ποιος τυχερός/ή θα κερδίσει το φλουρί; Ένα εκπαιδευτικό επιτραπέζιο παιχνίδι ήταν το δώρο για τον ή την τυχερή του κάθε τμήματος μαζί με τις ευχές όλων μας για ένα τυχερό 2024!

Και ένα χαριτωμένο γούρι για τον/την τυχερό/ή εκπαιδευτικό για την πίτα του Συλλόγου Διδασκόντων. Και η τυχερή για το 2024 ήταν η εκπαιδευτικός της γερμανικής γλώσσας κ. Ρομπέα Αγγελική. Ευχόμαστε σε όλους τους τυχερούς και μη, υγεία, πρόοδο και ευτυχία! Ευχαριστούμε θερμά τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων για την προσφορά του και ευχόμαστε πάντα επιτυχείς δράσεις πάντα δίπλα στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

vas1

vas2