Το κουδούνι χτύπησε ξανά!!!

Αγιασμός Σχολικού έτους 2024-25

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024,ο ήχος του κουδουνιού ακούστηκε και πάλι σημαίνοντας την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2024-2025.

Ημέρα του Αγιασμού και το προαύλιο του σχολικού συγκροτήματος των 16ου και 32 ου Δημοτικών Σχολείων καθώς και των 20 ου, 43ου και 6ου Νηπιαγωγείων γέμισε από χαρούμενες παιδικές φωνές. Μαθητές, μαθήτριες, εκπαιδευτικοί και γονείς βρέθηκαν ξανά στον ζεστό και φιλόξενο χώρο του σχολείου μας ανταλλάσσοντας ευχές για μια χαρούμενη και δημιουργική σχολική χρονιά. Σημαντική ήταν η ημέρα για τους μικρούς μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης. Το ταξίδι της γνώσης για τα ''πρωτάκια'' μας ξεκίνησε με πολλά χαμόγελα ευχές και δωράκια.

Η Διευθύντρια τους σχολείου μας κ. Δραγατογιάννη Παναγιώτα μετά το θερμό καλωσόρισμα προς όλους, ευχήθηκε στους μαθητές/τριες και στους εκπαιδευτικούς καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο, στους δε γονείς και κηδεμόνες ευχήθηκε αποδοτική και δημιουργική συνεργασία.