Πρώτο βραβείο σε διαγωνισμό ποίησης

Μία υπέροχη εκδήλωση αφιέρωμα στους Τρεις Ιεράρχες, διοργανώθηκε τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2024 στο Δημοτικό Ωδείο Λάρισας από την Ι. Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου και την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας για τον περσινό Διαγωνισμό ζωγραφικής και ποίησης με θέμα την Κοιλάδα των Τεμπών.

Στο Διαγωνισμό ποίησης για μαθητές/τριες Δημοτικών Σχολείων το 1ο Βραβείο απονεμήθηκε στο 16ο Δημ. Σχολείο Λάρισας και στον μαθητή της περσινής Δ΄ Τάξης, Γιάννη Οικονόμου με δώρο ένα playstation, το οποίο παρέλαβε μαζί με τη Διευθύντρια του σχολείου κυρία Δραγατογιάννη Παναγιώτα από τον Δήμαρχο Λάρισας κ. Μαμάκο Αθανάσιο.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους διοργανωτές κα σε όλους τους μικρούς δημιουργούς και τους εκπαιδευτικούς τους!

DP1

DP2