ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ 16ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΤΑ ΘΡΑΝΙΑ

thr1 thr2

Οι εκπαιδευτικοί του 16ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας στα πλαίσια των ενδοσχολικών επιμορφώσεων, παρακολούθησαν σε αίθουσα του Σχολείου δίωρο επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Α΄ Βοήθειες στους μαθητές του Σχολείου» από εκπαιδευτές-διασώστες πληρωμάτων ασθενοφόρων του ΕΚΑΒ Λάρισας. Ο κ. Αχιλλέας Παπακώστας και ο κ. Γκόγκος Νικόλαος εμπεριστατωμένα, με ζωντάνια και πρακτικά παρουσίασαν τους τρόπους πρώτης βοήθειας για τα ατυχήματα στο σχολικό χώρο και γενικότερα σε ανθρώπους που χρειάζονται άμεσα βοήθεια. Ο Δ/ντής του Σχολείου κ. Ηλίας Θεοδώρου και ο Σύλλογος διδασκόντων τους ευχαριστεί θερμά, καθώς επίσης τον κ. Παπαγγελή Δημήτριο Δ/ντή του ΕΚΑΒ Λάρισας και τον κ. Λέτσα Ξενοφών υπεύθυνο γραφείου εκπ/σης Θεσσαλίας.