Πράξη αλληλεγγύης στον συνάνθρωπο
των μαθητών/τριών του 16ου Δημ. Σχολείου

Κάνοντας πράξη το αληθινό νόημα των Χριστουγέννων, την αγάπη και την αλληλεγγύη, οι μαθητές και οι μαθήτριές μας προσέφεραν τρόφιμα που συγκεντρώσαμε στο σχολείο, για το εορταστικό τραπέζι των συνανθρώπων μας που το έχουν ανάγκη, την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023, ημέρα που παρακολούθησαν τη θεία λειτουργία στον ιερό ναό της ενορίας μας.

Η εκκλησία του Προφήτη Ηλία κατακλύστηκε από τους μαθητές και τις μαθήτριές όλων των τμημάτων του σχολείου μας, οι οποίοι συνοδευόμενοι από τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς τους, συμμετείχαν στον εκκλησιασμό με την πρέπουσα θρησκευτική κατάνυξη. Η Διευθύντρια του σχολείου ευχαρίστησε τους μαθητές /τριες για την υποδειγματική συμπεριφορά τους κατά τη διάρκεια της θείας λειτουργίας αλλά και για τη φιλανθρωπική δράση τους και ευχήθηκε σε όλους Καλά και Ευλογημένα Χριστούγεννα!