Γιορτάζοντας την Παγκόσμια Ημέρα Παιδιού: Ένα Φως για το Μέλλον!

Σήμερα, η ιστοσελίδα μας, γεμίζει χαρά και υπερηφάνεια, καθώς τα παιδιά μας έφτιαξαν υπέροχες αφίσες για να γιορτάσουμε την Παγκόσμια Ημέρα Παιδιού!

Οι αφίσες δημιουργήθηκαν στα πλαίσια του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων από την Ε2 και τη Γ τάξη, με τη βοήθεια της Διευθύντριας κυρίας Δραγατογιάννη Παναγιώτα, η οποία είναι υπεύθυνη του μαθήματος και αντικατοπτρίζουν τη δημιουργικότητα και τον ενθουσιασμό των μαθητών και μαθητριών, καθώς και τη σημασία των δικαιωμάτων των παιδιών.

Οι μαθητές και μαθήτριες ανέδειξαν μέσα από τις αφίσες τους τα δικαιώματα που είναι σημαντικά για αυτά. Με φαντασία και χρώμα, μας υπενθυμίζουν ότι κάθε παιδί έχει το δικαίωμα σε αγάπη, εκπαίδευση, προστασία, ασφάλεια και πολλά ακόμη.

Όλοι μαζί, δημιουργούμε έναν κόσμο γεμάτο χρώματα και δικαιοσύνη!

KD1

KD2