Επίσκεψη στην πολεμική αεροπορία

Την Τρίτη 7 Νοεμβρίου 2023, η Ε' Στ' και Β' τάξη του σχολείου μας με τους δασκάλους τους και τη Διευθύντρια του σχολείου, επισκέφτηκαν την 110 Πτέρυγα Μάχης στα πλαίσια του εορτασμού του προστάτη της Πολεμικής Αεροπορίας Αρχάγγελου Μιχαήλ.

Οι μαθητές και μαθήτριες μας περιηγήθηκαν στους χώρους της Πολεμικής Αεροπορίας, είδαν από κοντά τα αεροπλάνα που διαθέτει η χώρα μας και ενημερώθηκαν για τον σπουδαίο ρόλο που διαδραματίζουν στην εθνική μας άμυνα και ασφάλεια.

Στη συνέχεια ανέβηκαν σε ένα από αυτά και παρατήρησαν το εσωτερικό του, άκουσαν τους πιλότους και τους χειριστές και είδαν αεροπλάνα να πετάνε σε σχηματισμούς πάνω από το αεροδρόμιο.

Ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία τόσο για τους μαθητές και τις μαθήτριες όσο και για τους εκπαιδευτικούς!

aero1

aero2