Έναρξη μαθημάτων δια ζώσης
& Αγιασμός Σχολικού Έτους 2023-2024
στο 16ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας

Την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 9:00 πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2023 -2024 στο προαύλιο του σχολικού συγκροτήματος των συστεγαζόμενων 16ου και 32ου Δημοτικών Σχολείων, μετά τις δύο συνεχόμενες αναβολές λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων των τελευταίων ημερών και των προβλημάτων που δημιούργησαν.

Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας βρέθηκαν και πάλι με τους συμμαθητές και τους δασκάλους τους στον γνώριμο και αγαπημένο χώρο του σχολείου με έντονη τη χαρά να διαγράφεται στα πρόσωπά τους. Ευλογήθηκαν από τους ιερείς της ενορίας, παρουσία πλήθους γονέων.

Η Διευθύντρια του σχολείου κ. Δραγατογιάννη Παναγιώτα ευχήθηκε στους μαθητές/τριες και στους εκπαιδευτικούς καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο, στους δε γονείς και κηδεμόνες ευχήθηκε αποδοτική και δημιουργική συνεργασία.

Στη συνέχεια οι μαθητές/τριες παρακολούθησαν το ωρολόγιο πρόγραμμα καθώς και το ολοήμερο πρόγραμμα που εφαρμόστηκαν πλήρως.

Μια καινούρια σχολική χρονιά άρχισε!

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 1

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2