Ευχές από τη Διεύθυνση και τον Σύλλογο Διδασκόντων
για Καλά Χριστούγεννα

Μέσα σε μια γιορτινή ατμόσφαιρα την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023, οι εκπαιδευτικοί του 16ου Δημοτικού Σχολείου αντάλλαξαν ευχές για Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος, 2024, που έρχεται.

Επίσης ευχήθηκαν σε μαθητές, μαθήτριες, γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας το λαμπερό αστέρι της γέννησης του Χριστού να φωτίσει και να ζεστάνει τις καρδιές όλων και να χαρίσει υγεία, αγάπη, ειρήνη, πολλές χαρούμενες στιγμές στα παιδιά όλου του κόσμου και στις οικογένειές τους.

Τέλος το εορταστικό σκηνικό ολοκληρώθηκε όταν η Διευθύντρια του σχολείου κ. Δραγατογιάννη Παναγιώτα μαζί με τις εγκάρδιες ευχές της πρόσφερε σε όλο το προσωπικό του σχολείου ένα γούρι για τη νέα χρονιά, δημιουργία της υποδιευθύντριας κ. Γκανάβα Θεοδώρας.