Η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας
από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β΄ τάξης

Ο αγαπημένος όλων των παιδιών Αϊ-Βασίλης είναι ο ήρωας της χαρούμενης και απολαυστικής ιστορίας γεμάτης δράση, απρόοπτα, εκπλήξεις και πολύ πολύ γέλιο, που μας παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης (Β΄1, Β΄2) με τη θεατρική παράσταση: "Ο Αϊ- Βασίλης στη φυλακή" βασισμένη στο βιβλίο του πολυβραβευμένου συγγραφέα παιδικών βιβλίων, Ευγένιου Τριβιζά.

Οι μικροί μαθητές μας ενθουσίασαν με την υποκριτική τους ικανότητα, τον αυθορμητισμό τους και τις χριστουγεννιάτικες μελωδίες που απολαύσαμε. Καταχειροκροτήθηκαν από την κατάμεστη από γονείς αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι δασκάλες της Β΄ τάξης κ. Σκύφτα Σταυρούλα (Β΄1) και κ. Γαλάτου Ελευθερία (Β΄2), και ο θεατρολόγος κ. Μπάκας Παναγιώτης. Τη μουσική επένδυση της γιορτής, η μουσικός κ. Μεταξιώτη Σοφία, τα σκηνικά ο εικαστικός κ. Ροδοβίτης Ιωάννης. Η διευθύντρια του σχολείου κ. Δραγατογιάννη Παναγιώτα συγχάρηκε μικρούς και μεγάλους συντελεστές της χριστουγεννιάτικης γιορτής και ευχήθηκε σε όλους Καλά Χριστούγεννα!!!